Ξεναγήσεις σχολείων του Βύρωνα στην έκθεση «Σπίτι ορθάνοιχτα αφημένο» στο παλιό Δημαρχείο
15 Νοεμβρίου 2022

Σχολεία του Βύρωνα επισκέπτονται σήμερα Τρίτη 15/11 και αύριο Τετάρτη 16/11, στο Παλιό Δημαρχείου Βύρωνα την έκθεση «Σπίτι ορθάνοιχτα αφημένο», στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «Πυρίκαυστες Πόλεις», που διοργανώνει ο Δήμος Βύρωνα σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρεία Αισθητικής (Ίδρυμα Μιχελή) με αφορμή τα 100 χρόνια από την καταστροφή της Σμύρνης.

Σήμερα επισκέφτηκαν την έκθεση παιδιά του 1ου  Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα με την διευθύντρια κ. Βερυκίου Μαρίνα, την υποδιευθύντρια Αργυροηλιοπούλου Αναστασία και τον δάσκαλο κ. Παπόγλου Μηνά.

Στην έκθεση ξεναγήθηκαν επίσης μαθητές του 3ου Λύκειο Βύρωνα με την καθηγήτρια κ. Ζαφείρη Αικατερίνη και  καθηγητής κ. Γεωργαντώνης Παναγιώτης.

Δείτε περισσότερα για την έκθεση: https://www.dimosbyrona.gr/article.php?id=11307

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Ελλάδα 2.0 - Εθνικό Σχέδιο Ανάκαμψης και Ανθεντικότητας